Otwarto komfortowy Oddział Dziecięcy w wadowickim szpitalu

4 września 2018 15:41:25

  W Pawilonie C wadowickiego szpitala oficjalnie otwarto nowoczesny Oddział Dziecięcy. Jeszcze dzisiaj przeprowadzą się tam mali pacjenci. Inwestycję prawie w całości sfinansował samorząd powiatu wadowickiego.

  

Otwarto komfortowy Oddział Dziecięcy w wadowickim szpitalu

  We wtorek, 4 września br. w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Wadowicach został oficjalnie oddany do użytku nowoczesny Oddział Dziecięcy.

  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał ordynator Oddziału Dziecięcego Jerzy Gryboś w asyście starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Wadowickiego Jana Gębali oraz dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beaty SzafraniecPoświęcenia nowooddanego obiektu w wadowickim ZZOZ-ie dokonał kapelan szpitalny.

- Zdrowie jest wartością bezcenną, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieciaki. Zdaję sobie sprawę, że warunki na pediatrii od wielu lat pozostawiały wiele do życzenia, moja córka niedawno też tam leżała. Na szczęście, to już historia. Najmłodszych pacjentów będziemy teraz leczyć w warunkach na miarę XXI wieku – powiedział Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

 

  Komfortowo wyposażony Oddział Dziecięcy usytuowany jest na IV piętrze Pawilonu C. Koszt inwestycji, którą prawie w całości sfinansował samorząd powiatu wadowickiego, wyniósł 1,25 mln zł. Pomieszczenia się wyremontowane, odświeżone, wyposażone w piękny, komfortowy sprzęt.

  W nowej lokalizacji Oddziału Dziecięcego, przeniesionego ze starego budynku szpitalnego, znajduje się 26 łóżek i łóżeczek, dla dzieci starszych i młodszych oraz dwie sale zabiegowe. Są również łóżka rozkładane dla matek oraz pokój socjalny.

- Oddział Dziecięcy zmienił się w bajkową krainę. Wszystko za sprawą rysunków, jakie zdobią ściany sal. Pomieszczenia zostały pomalowane w ramach projektu artystycznego „ Kubusiowe Szpitale” – chwali nową lokalizację Beata Szafraniec, dyrektor szpitala.

    

   Po dokonaniu oficjalnego otwarcia, jeszcze w tym samym dniu do nowego Oddziału Dziecięcego zostaną przeprowadzone chore dzieci ze starego budynku szpitalnego.  Pediatria to już piąty oddział, zmodernizowany przez władze powiatu wadowickiego w tej kadencji i ostatni, który został przeniesiony z budynku przy ulicy Karmelickiej 12.  Przypomnijmy, że w 2016 r. oddano do użytku nowy Pawilon E o wartości 47,5 mln zł, w którym mieszczą się oddziały: Geriatrii i Rehabilitacji Ambulatoryjnej (I piętro), Chirurgii Ogólnej i Urazowej (II piętro), Węwnętrzny (III piętro) oraz Położnictwa i Neonatologii wraz z blokiem porodowym i salą do cięć cesarskich (IV piętro).

  Od teraz cały szpital zlokalizowany jest w pawilonach przy ul. Karmelickiej 7, co tworzy wygodne i bezpieczne połączenie komunikacyjne.

  Oprócz nowych oddziałów, władze powiatu przeprowadziły także wiele innych inwestycji w szpitalu, m.in. zakupując dwie nowoczesne karetki, uruchamiając nowy rentgen i pracownię RTG. Warto dodać, że obecnie dyrekcja ZZOZ jest w trakcie zakupu nowoczesnego sprzętu oraz aparatury medycznej do szpitala i powiatowej przychodni o wartości blisko 9 mln zł, z czego 7 mln zł pozyskano z dotacji unijnej.

- Ogólna wartość wszystkich ww. inwestycji, przeprowadzonych w szpitalu w ciągu ostatnich lat wynosi blisko 60 mln zł! Mamy już gdzie leczyć i na czym leczyć. Teraz zrobimy wszystko, aby poprawić jakość świadczonych usług – zapowiada Bartosz Kaliński.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane