Nadmierna prędkość i jazda bez uprawnień

7 marca 2023 22:30:32

  Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trojgu kierującym. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkość. Ponadto, jeden z kierujących posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

  

Nadmierna prędkość i jazda bez uprawnień

  W minionym tygodniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali trzech kierowców, którzy zignorowali dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 27 lutego br., w Roczynach na ul. Bielskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Land Rover, który jechał z prędkością 108 km/h i tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Natomiast 4 marca br. „wpadł”  kierowca volkswagena, który jadąc ul. Kościuszki w miejscowości Chocznia, miał na liczniku 106 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Rekordzistką okazała się kierująca porsche, która również w tym dniu, pędziła przez Kleczę mając na liczniku 136 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego policjanci ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Zostały im także zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.
  Z kolei 5 marca br. na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który jechał bez włączonych świateł mijania. W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że kierowca - 34-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierował samochodem pomimo cofniętych na podstawie decyzji Starosty Wadowickiego uprawnień. Tym samym naruszył przepis karny, który stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane