Włamał się po alkohol

27 lutego 2023 14:34:53

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie samochodu i włamanie do jednego z domów w gminie Wieprz, skąd 43-latek ukradł alkohol. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, do których się przyznał.

  

Włamał się po alkohol

  Około tygodnia temu, andrychowscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu pojazdu na jednej z posesji w gminie Wieprz. Jak ustalili  funkcjonariusze, w samochodzie marki Fiat została wybita szyba oraz przebite opony. Ponadto zostały także uszkodzone drzwi wejściowe do budynku. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę około 3000 złotych.

   

  Z kolei w piątek (24 lutego br.), policjanci zostali poinformowani o włamaniu do tego samego domu na tej posesji. Sprawca wyważył drzwi wejściowe i przedostał się do środka skąd ukradł artykuły alkoholowe warte około 165 złotych. Na miejscu pozostawił narzędzia, które posłużyły mu do wyważenia drzwi. Kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za powyższe przestępstwa. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec gminy Wieprz. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli puste butelki po skradzionym alkoholu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty tj. zarzut uszkodzenia pojazdu oraz zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył na tą okoliczność stosowne wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za uszkodzenie – karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane