Podsumowanie akcji „Prędkość”

1 marca 2023 19:13:24

  Wadowiccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”, które miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 44 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń.

  

Podsumowanie akcji „Prędkość”

  28 lutego br., na terenie powiatu wadowickiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również rozliczenie ich z negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego lub panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

  W działania było zaangażowanych 16 policjantów, którzy skontrolowali łącznie 55 samochodów. Mundurowi ujawnili 44 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami.

  W trosce o bezpieczeństwo podróżujących wadowiccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.
Jednocześnie przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane wykroczenia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane