Seryjny włamywacz zatrzymany

16 marca 2023 19:02:08

  Andrychowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał niezamieszkałe domy. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia i miedziane rurki, a straty sięgają około 26 tys. złotych.

  

Seryjny włamywacz zatrzymany

  Od stycznia do lutego br., policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zostali powiadomieni o pięciu włamaniach na terenie Andrychowa oraz  gminy Andrychów. W każdym ze zgłoszeń sprawca działał według tego samego schematu tj. wybierał niezamieszkały dom, a następnie po wybiciu szyby w oknie przedostawał się do wnętrza skąd kradł wartościowe przedmioty. Ukradł m.in. rurki miedziane, baterie łazienkowe, telewizor, nagrzewnice z piecyka gazowego oraz elektronarzędzia. Łączna wartość strat w przypadku tych włamań została wyceniona na ponad 26 tys. złotych.

  Policjanci pionu kryminalnego andrychowskiego komisariatu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tych przestępstw. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali osobę odpowiedzialną za włamania. 51-letni mieszkaniec gminy Andrychów został zatrzymany kilka dni temu.

  Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem do których się przyznał. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że 51-latek popełnił przestępstwa w warunkach recydywy, co może mieć wpływ na zwiększenie kary.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane