Strona główna » Zmarł Leon Jamrożek
NEKROLOGI

Zmarł Leon Jamrożek

Przeżywszy 71 lat zmarł nagle Leon Jamrożek, wadowicki przedsiębiorca, społecznik i lokalny polityk, zaangażowany w procesy demokratyzacji zachodzące w naszym lokalnym społeczeństwie.

Dotarła do nas smutna wiadomość. We wtorek, 27 kwietnia 2021 roku, w wieku 71. lat odszedł do Pana Leon Jamrożek, wadowicki przedsiębiorca, społecznik, lokalny polityk.

Śp. Leon Jamrożek był m.in. współzałożycielem i prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej, angażował się w życie społeczne swojego miasta, współtworzył stowarzyszenie Inicjatywa Wolne Wadowice, a w 2018 roku kandydował na urząd burmistrza Wadowic z Komitetu Wyborczego Wyborców AKCJA SPOŁECZNA WADOWICE.

Udzielał się również politycznie, był członkiem Unii Demokratycznej, następnie Unii Wolności, a kilka lat temu partii Nowoczesna. Śp. Leon Jamrożek był też wieloletnim wadowickim przedsiębiorcą.

Zmarł w swoim domu zaopatrzony Świętymi Sakramentami.

Msza św. Żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach w dniu 30 kwietnia 2021 roku (piątek) o godz. 14.00

Pogrążonej w smutku Rodzinie, przyjaciołom oraz osobom bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.