Strona główna » Wehikuł czasu w Stryszowie
KULTURA

Wehikuł czasu w Stryszowie

Dwór w Stryszowie był sceną niejednego spektaklu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. W lipcu aktorzy znów zagoszczą w jego wnętrzach, choć tym razem nie pokażą nam klasycznego spektaklu. Dzięki nim poczujemy się tak, jakbyśmy za sprawą magii czy wehikułu czasu przenieśli się do przeszłości, gdy dwór był zamieszkany i tętnił życiem.

O niezwykłym projekcie Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy, realizowanym wspólnie ze stryszowskim Kołem Gospodyń Wiejskich oraz muzeum Dwór w Stryszowie, pisaliśmy już tutaj. Będzie to okazja, by zwiedzić wnętrza wspaniałego zabytku, słuchając barwnych opowieści z dziejów wsi. Jednocześnie goście zobaczą, jak niegdyś wyglądało życie w dworskich murach. Aktorzy Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy wcielą się w dawnych mieszkańców dworu, by zaprezentować żywe obrazy z przeszłości. Zwiedzających oprowadzać będzie Mirosław Płonka, asystent w Katedrze Historii Nowożytnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. To on jest pomysłodawcą, koordynatorem i reżyserem tego przedsięwzięcia, a zarazem szefem Teatru Młodych.

Dzisiaj aktorzy ujawnili, jak zdobyć wejściówki na to niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 17 lipca. Zgłoszenie chęci udziału wystarczy wysłać e-mailem na adres teatr.mlodych.stryszow@gmail.com lub za pośrednictwem Facebooka (tutaj). Można to robić już teraz i lepiej się pospieszyć, bowiem organizatorzy będą zapisywać zainteresowanych tylko do czasu wyczerpania wolnych miejsc. A tych nie jest zbyt wiele. Chętne osoby powinny podać w zgłoszeniu nazwisko wraz z inicjałem imienia. Mirosław Płonka oprowadzi gości w trzech turach, w godzinach: 17.00-18.30, 18.30-20.00 i 20.00-21.30.

Edyta Łepkowska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz