Strona główna » Dziewczęta z AKF Wisła Brzeźnica najlepsze w kraju!
SPORT I REKREACJA

Dziewczęta z AKF Wisła Brzeźnica najlepsze w kraju!

Niewiele brakowało, a zawodniczki z Akademii Futbolu Kobiecego Wisła Brzeźnica w ogóle nie pojechałyby na  Finał Centralny Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Z prozaicznych względów – finansowych. W końcu jednak udało się zdobyć środki na wyjazd. Dziewczyny pojechały i wygrały wszystkie mecze, zdobywając mistrzostwo Polski!

Mistrzostwa odbyły się w Reńskiej Wsi w województwie opolskim. Miało w nich wziąć udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Ostatecznie jednak nie wszystkim udało się przyjechać. Ze względów finansowych w Reńskiej Wsi zjawiło się tylko 10 drużyn. Z tej dziesiątki bezsprzecznie najlepsze okazały się dziewczęta z Akademii Futbolu Kobiecego Wisła Brzeźnica, trenujące pod okiem Andrzeja Żądły.

W pierwszym dniu mistrzostw wygrały wszystkie mecze w swojej grupie. Najpierw z Piastunkami Gliwice (wynikiem 10:0), potem z Zielonymi Rakoszyce (10:0), Teamem Tuchowicz (7:1) oraz Polonią Środa Wielkopolska (3:1). W ten sposób znalazły się w czwórce najlepszych drużyn. W kolejnym dniu mistrzostw pokonały Olimpico Malbork 6:0, a w finale ponownie zmierzyły się z Polonią Środa Wielkopolska, znów wygrywając 3:1.

Drużynie z Brzeźnicy również groziło, że z braku środków nie dojedzie na mistrzostwa do Reńskiej Wsi. Uruchomiona na portalu zrzutka.pl zbiórka pieniędzy na ten cel nie do końca wypaliła. Udało się zebrać dość, by pokryć koszty przejazdu, ale zabrakło na nowe stroje. Dlatego zbiórka trwa nadal, aby w przyszłości nie pojawił się znów podobny problem. Dostępna jest tutaj. – Sukcesy dużo kosztują. Praktycznie co tydzień jesteśmy zapraszani na jakieś zawody. Przed mistrzostwami Polski w Reńskiej Wsi byliśmy na turnieju w Krośnie, gdzie ograliśmy Legię Warszawa wynikiem 12:0. Niestety, wydaliśmy już wszystkie pieniądze, jakie mieliśmy do końca roku – mówi Stanisław Sękiewicz, prezes AKF Wisła Brzeźnica.

Edyta Łepkowska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz