Strona główna » Udany pościg grupy SPEED
BEZPIECZEŃSTWO

Udany pościg grupy SPEED

Policjanci z grupy SPEED podjęli pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 19-latek z gminy Tomice uciekał samochodem przez Radoczę, Witanowice, Babicę, a następnie skręcił w leśną drogę, po czym porzucił uszkodzony samochód i razem z pasażerką rozpoczął ucieczkę pieszo…

25 lipca br., policjanci z wadowickiej drogówki, na ul. Jana Pawła II w Radoczy zauważyli audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Funkcjonariusz przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów próbował zatrzymać ten samochód, jednak kierowca na jego widok przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi rozpoczęli pościg. Kierujący samochodem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów. Uciekał przez Radoczę, Witanowice, Babicę, a następnie skręcił w leśną drogę, po czym porzucił uszkodzony samochód i razem z pasażerką rozpoczął ucieczkę pieszo.

Szybko jednak oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, kierujący – 19-letni mieszkaniec gminy Tomice, został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez starostę wadowickiego. Ponadto wynik badania narkotesterem wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod działaniem narkotyków.

19-latek odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem Policji, niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, a także wykroczenia drogowe, które popełnił. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz