Strona główna » Powiatowe obchody Święta Policji w Wadowicach
WYDARZENIA

Powiatowe obchody Święta Policji w Wadowicach

Powiatowe Święto Policji w Wadowicach

28 lipca br., na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Podczas tegorocznej uroczystości 53. policjantom z komendy oraz podległych jednostek zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

  Święto Policji, to czas podziękowania wszystkim Policjantkom i Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, ale także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.

  Tegoroczne obchody Święta Policji, ze względu na konieczność  reżimu sanitarnego, miały skromniejszy charakter i wzięła w nich udział ograniczona liczba osób. Mimo skromniejszej formy, był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy.

  Uroczysty apel rozpoczął się o godz. 10.00 złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Wadowicach mł. insp. Arkadiuszowi Śniadkowi przez dowódcę uroczystości kom. Artura Studnickiego. W dalszej części odczytano rozkazy, po czym Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach  – mł. insp. Robertem Michną przystąpił do uroczystego wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku awansowanych zostało 53 policjantów:

– na stopień nadkomisarza Policji – 2 funkcjonariuszy

– na stopień komisarza Policji – 1 funkcjonariusz

– na stopień aspiranta sztabowego Policji – 6 funkcjonariuszy

– na stopień starszego aspiranta Policji – 5 funkcjonariuszy

– na stopień  aspiranta Policji – 8 funkcjonariuszy

– na stopień młodszego aspiranta Policji – 10 funkcjonariuszy

– na stopień sierżanta sztabowego Policji –  11 funkcjonariuszy

– na stopień starszego sierżanta Policji –  2 funkcjonariuszy

– na stopień sierżanta Policji – 3 funkcjonariuszy

– na stopień starszego posterunkowego Policji – 5 funkcjonariuszy

  W kolejnej części uroczystości burmistrzowie i wójtowie wręczyli wyróżniającym się policjantom i pracownikom Policji nagrody ufundowane przez samorządy powiatu, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach wyróżnił listami gratulacyjnymi trzech pracowników cywilnych za sumienną i długoletnią pracę. Ponadto 10 osób zostało uhonorowanych okolicznościowymi medalami z okazji 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

  Podczas przemówień padło wiele ważnych i ciepłych słów, szczególnie w stronę policjantek i policjantów, za profesjonalizm w podejmowanych działaniach i wytrwałą służbę, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa.

  Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. Data 24 lipca upamiętnia rocznicę powołania w 1919 roku Policji Państwowej.

  Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz