Strona główna » Obronili Sokółkę
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Obronili Sokółkę

Na piątkowym posiedzeniu (30.07) Rada Ministrów nie wyraziła zgody na odłączenie od Gminy Brzeźnica przysiółku Sokółka poprzez włączenie go do Gminy Czernichów (powiat krakowski). Tym samym granice administracyjne ww. gmin i powiatów pozostają w niezmienionym kształcie. 

Dziesiątki rozmów, w tym na szczeblu rządowym, zaowocowały brakiem zgody Rady Ministrów na zmianę granic administracyjnych gminy Brzeźnica, a tym samym Powiatu Wadowickiego. Przysiółek Sokółka pozostanie częścią wsi Łączany! Dziękuję Panu Premierowi oraz Ministrowi Pawłowi Szefernakerowi. Historycznie ta ziemia zawsze była związana z naszym powiatem i wierzę, że to była ostatnia próba jej aneksji – powiedział Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.


WSPANIAŁE WIEŚCI!!! Bardzo dobre wiadomości, szczególnie dla mieszkańców Łączan – dosłownie przed chwilą otrzymał Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos od Filip Kaczyński – Poseł na Sejm RP. Rada Ministrów na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, dzisiaj podczas obrad NIE WYRAZIŁA ZGODY na odłączenie od Gminy Brzeźnica przysiółku Sokółek. Dziękujemy wszystkim Posłom za zaangażowanie, a szczególnie posłowi Filipowi Kaczyńskiemu – napisano na oficjalnym profilu facebookowym Urzędu Gminy Brzeźnica.

Czytaj również:

Posłowie stają w obronie Sokółki

Kolejna wojenka o Sokółkę

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz