Strona główna » Z Wadowic do Kalwarii Zebrzydowskiej
RELIGIE

Z Wadowic do Kalwarii Zebrzydowskiej

„Jan Paweł II – Patron Małopolski” – wystawa Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, po półtoramiesięcznej ekspozycji w papieskim mieście,  trafiła teraz do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do Kalwarii Zebrzydowskiej na plenerową wystawę „Jan Paweł II – Patron Małopolski”. Wystawa została udostępniona wszystkim zainteresowanym wokół kościoła parafialnego pw. św. Józefa.

Przygotowano ją z okazji ogłoszenia przez watykańską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów św. Jana Pawła II patronem Województwa Małopolskiego. Ekspozycja przypomina najważniejsze wątki biograficzne przywódcy Papieża Polaka, główne kierunki Jego nauczania oraz podkreśla szczególne związki św. Jana Pawła II z Małopolską.

Wystawa rozpoczęła swoją wędrówkę po miastach i gminach od Wadowic – miasta rodzinnego św. Jana Pawła II Wielkiego w 101. rocznicę jego urodzin.

Oficjalne otwarcie wystawy w Kalwarii Zebrzydowskiej nastąpi w sobotę, 14 sierpnia br.

Malwina