Strona główna » Zbudowanie Akademii Piłkarskiej, to cel nowego zarządu Kalwarianki
SPORT I REKREACJA

Zbudowanie Akademii Piłkarskiej, to cel nowego zarządu Kalwarianki

Miejski Klub Sportowy “Kalwarianka” wybrał  nowe władze. Prezesem klubu został Piotr Zadora. Nowy prezes nakreślił już główne cele, jakie sobie wyznaczył wraz z zarządem. To zbudowanie mocnej Akademii Piłkarskiej “Kalwarianki”, tak aby w przyszłości trzon drużyny seniorskiej stanowili wychowankowie, drugim bardzo ważnym celem do zrealizowania jest przygotowanie Klubu do obchodów jubileuszu 100-lecia, który przypada w 2023 roku.

12 lipca br. w MKS “Kalwarianka”  przeprowadzono wybory,  jak wspomniano Prezesem klubu został Piotr Zadora, Wiceprezesami Adrian Sadowski i Dawid Rupa, członkiem  zarządu Grzegorz Wypiór. Skład zarządu uzupełnia dotychczasowy poprzedni prezes Grzegorz Makówka. Członkami zarządu zostali wybrani także: Łukasz Kryjak, Rafał Bucki, Adam Frączek, Mariusz Opyrchał, Wacław Hobrzyk, Grzegorz Jagosz i Andrzej Ziemla.

Jesteśmy niezwykle dumni i zaszczyceni tym, że to nam przypadnie honor organizacji 100-lecia klubu, że to w nasze ręce został powierzony jeden z najstarszych klubów z okolicy – mówił Preses Piotr Zadora i dodaje – Jesteśmy młodymi ludźmi, prowadzimy własne firmy, mamy spore doświadczenia biznesowe.

Nowy zarząd przedstawił też główne cele:
– chcą mieć czyste i transparentne finanse,
– zależy im nam na rozbudowie infrastruktury sportowej na stadionie,
– pragną  rozwijać Akademie Piłkarską Kalwarianki,
– chcą stworzyć Socios Kalwarianka,
– celem nadrzędnym jest 100-lecie klubu.

“Oczkiem w głowie” nowych władz ma być rozwój grup dziecięcych i młodzieżowych.

Warto odnotować, że Kalwarianka będzie prowadziła 8 zespołów, dwie drużyny seniorskie, pozostałe – to zespoły dziecięce i młodzieżowe.

Nowy Prezes odbył już serię spotkań, jednym z pierwszych było spotkanie z rodzicami zawodników z najmłodszych roczników.

Pierwsza ważna decyzja nowego zarządu dotyczy właśnie najmłodszych. Prezes Piotr Zadora oświadczył, że w porozumieniu z PKS Św. Józef wszystkie dzieci z rocznika 2010 zostaną przyjęte w struktury klubu oraz wszystkie będą grały w lidze!

– Jesteśmy kontynuacją dotychczasowych zarządów, będziemy też szukać słabych stron i będziemy je poprawiać. Chcemy ewoluować, a nie robić rewolucji. Dużym sukcesem dla mnie jest zatrzymanie w strukturach klubu Grzegorza Makówki, dotychczasowego Prezesa – mówi nowy Prezes Piotr Zadora.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz