Strona główna » W rocznicę Viktorii nad bolszewikami
WYDARZENIA

W rocznicę Viktorii nad bolszewikami

Stanica Hucuł w Sułkowicach zorganizowała Piknik Ułański z okazji Święta Wojska Polskiego. Program Pikniku obfitował w wydarzenia i pokazy związane z wojskowością i obronnością kraju.

Przypadająca w tym roku 101. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i ustanowione na jej pamiątkę Święto Wojska Polskiego zostały uczczone także na terenie powiatu wadowickiego.

Rano na andrychowskiej nekropolii oddano cześć polskim żołnierzom poległym w walkach o niepodległość naszego kraju. Delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa, a także dwiema tablicami.

Pierwsza poświęcona jest dowodzonej przez andrychowianina Józefa Witka załodze samolotu lotnictwa Wojska Polskiego i Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, która została zestrzelona, niosąc pomoc powstańcom warszawskim, druga – ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

W tej części uroczystości samorząd powiatu wadowickiego reprezentowała wicestarosta Beata Smolec oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Kubik. Wicestarosta uczestniczyła również we mszy św. za Ojczyznę sprawowanej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu.

Z kolei z okazji Święta Wojska Polskiego, Stanica Hucuł zorganizowała we współpracy z Powiatem Wadowickim Piknik Ułański.

W programie organizatorzy zaplanowali m.in. uroczysty apel z okazji Dnia Wojska Polskiego, pokaz kadryla ułańskiego w wykonaniu IV Szwadronu Zwiadu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, inscenizację bitwy z okresu II wojny światowej, Towarzyskie Zawody Jeździeckie dla wolontariuszy ze Stanicy Hucuł w skokach przez przeszkody, pokaz skoków ze spadochronem, pokaz łucznictwa konnego, przejażdżki konne dla dzieci.

Foto: Powiat Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz