Strona główna » Zakończono seanse pod chmurką
KULTURA

Zakończono seanse pod chmurką

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zakończył wakacyjne seanse kina „pod chmurką”. Podobnie jak w poprzednim roku, wydarzeniem mogli się cieszyć kinomaniacy ze wszystkich sołectw gminy Tomice.

W Woźnikach (6 sierpnia) wyświetlono film „Jutro będziemy szczęśliwi”. Mieszkańcy dopisali, mimo przenosin (wcześniej zapowiedzianych) z boiska sportowego na salę gimnastyczną SP Woźniki. Ujmujący i momentami przejmujący komediodramat, w którym przeplatają się wątki humorystyczne z egzystencjalnymi poruszył widzów.

13 sierpnia na placu przed ZSP Tomice pokazano lekką komedię „Niedobrani”. W trakcie filmu zaserwowano smażone ryby, wcześniej przygotowane w OSP Tomice podczas warsztatów kulinarnych, w których udział wzięli mieszkańcy gminy Tomice z grupy defaworyzowanej. Uczestnicy dowiedzieli się jak fachowo patroszyć, filetować i panierować karpie, pstrągi oraz jakie przyprawy stosować.

Na zakończenie letnich seansów (14.08) film „Jestem bogiem” w plenerze obejrzeli mieszkańcy Lgoty. Jak na najmniejszą wioskę w gminie, frekwencja była duża. Dopisała też pogoda. Wieczór był wyjątkowo ciepły.

Malwina

Komentarze

Kliknij aby dodać komentarz

  • I’m amazed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s equally educative and interesting,
    and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
    The issue is something that not enough people are speaking intelligently about.
    I’m very happy that I found this during my hunt
    for something relating to this.