Strona główna » Dziękczynienie Ruchu Światło-Życie
RELIGIE

Dziękczynienie Ruchu Światło-Życie

W Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce  Msza św., gromadząca na wspólnej modlitwie Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Grupy Apostolskie RAM i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Uroczystą Eucharystię sprawował bp Robert Chrząszcz, który pobłogosławił nowych animatorów.

W sobotę, 28 sierpnia br. na Mszy św. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas której podziękowano za czas wakacyjnych rekolekcji oraz proszono o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny, zgromadziła się młodzież należąca do Ruchu Światło-Życie, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grup Apostolskich RAM i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży oraz małżeństwa formujące się w Domowym Kościele.

W tym roku w oazowych rekolekcjach, podczas 27 turnusów, wzięły udział 1154 osoby (moderatorzy, diakoni, klerycy, animatorzy, uczestnicy, a także kucharki).

Pielgrzymka młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej ► HOMILIA

Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Robert Chrząszcz, który w homilii bp zwrócił uwagę na silną więź, jaka łączy Maryję i Jezusa. – Maryja patrzy na nas przez pryzmat swojego Syna, a On przez oblicze swojej Matki – powiedział. – Maryja daje nam odczuć swoją miłość – dodał i przypomniał, że w 1929 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej, po śmierci mamy, młody Karol Wojtyła usłyszał od swojego ojca znamienne słowa: „Od dzisiaj Maryja będzie twoją mamą”. – To ojcowskie zawierzenie, świadectwo wiary w trudnej i bezkompromisowej sytuacji stało się wyznacznikiem duchowej wędrówki i rozwoju Karola Wojtyły. Realizację tego przedsięwzięcia widać w całości w jego posługiwaniu (…), i w papieskim zawołaniu „Totus Tuus” – wskazał biskup i zaznaczył, że Prymas Tysiąclecia również zawierzył swoje życie Matce Bożej i wielokrotnie podkreślał, że Maryja ma prowadzić do Jezusa.

Potrzeba nam wielkiego zaangażowania ludzi świeckich – mówił dalej biskup, zwracając się do kandydatów na animatorów. – Co jest ważne w posłudze? Spojrzenie na Maryję! – zaznaczył i przypomniał, że ks. Blachnicki pisał, że Matka Boża jest wzorem, modelem i typem Kościoła. – Aby to zrozumieć wystarczy spojrzeć na Maryję i odtwarzać w swoim życiu Jej postawę wobec Chrystusa – przekonywał. – Nie jesteśmy sierotami, mamy Ojca w niebie i Matkę Maryję. Mamy Ducha, który nas umacnia – zakończył.

Podczas Mszy św. błogosławieństwo do pełnienia posługi przyjęło 30 animatorów Ruchu Światło-Życie, 7 animatorów liturgicznych, 8 animatorów muzycznych oraz 36 animatorów Oazy Dzieci Bożych.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz