Strona główna » Rolnicze Dziękczynienie w Stryszowie

Rolnicze Dziękczynienie w Stryszowie

W ostatnią niedzielę sierpnia br. świętowano ukończenie żniw i prac polowych również w gminie Stryszów. Dożynkowe uroczystości zorganizowano na terenie Klubu Sportowego „Chełm” w Stryszowie.

Na stadionie LKS „Chełm” w Stryszowie zorganizowane zostało doroczne Święto Plonów w gminie Stryszów.  Gospodarzem rolniczego święta był wójt gminy Stryszów Szymon Duman, a starostami dożynek byli Zofia Zarzycka oraz Andrzej Gębala.

Gminne Święto Plonów w Stryszowie uświetnili swoją obecnością m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita, posłowie Filip Kaczyński oraz Marek Polak, senator Andrzej Pająk, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Anna Biederman-Zaręba.

Podczas dożynek zorganizowano “Białą niedzielę”, pierwszą w gminie Stryszów i jednocześnie trzecią w Małopolsce. Mieszkańcy gminy mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań i skorzystania z porad lekarzy specjalistów m.in. kardiologa i radiologa. Przeprowadzono badania cukru, cholesterolu, markerów nowotworowych CA125 dla kobiet i PSA dla mężczyzn, ciśnienia, EKG, USG tarczycy. Dodatkowo trwały konsultacje z dietetykiem, obliczanie BMI, i składu masy ciała.

Ponadto podczas dożynkowych obchodów działały stoiska takie, jak: Mobilny Punkt Szczepień, Ekodoradcy, Narodowy Spis Powszechny, czy stoisko WFOŚiGW. Nie małą popularnością cieszyła się bajkowa wioska oraz strefa słodkości Wawel Truck.