Strona główna » Zamiast ratować pacjentkę, wezwano policję!

Zamiast ratować pacjentkę, wezwano policję!

Szpital wyjaśnia skandal, do jakiego miało dość na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wadowicach.

– ZZOZ w Wadowicach rozpoczął wewnętrzną procedurę mającą na celu wyjaśnienie zaistniałego zdarzenia – informuje Barbara Bulanowska, dyrektor ZZOZ w Wadowicach.

Chodzi o skandal w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wadowicach, do jakiego miało dojść podczas przywiezienia karetką na SOR 15-letniej Natalii. Sprawa wypłynęła do mediów, opisuje ją portal mamnewsa.pl.

Reporterzy ustalili, iż 15-letnią Natalię potraktowano na SORze rutynowo, gdy tymczasem dziewczyna cierpiała na bardzo rzadką chorobę, o czym lekarza usiłowała poinformować matka 15-latki. Zamiast wysłuchać cennych informacji od matki i zająć się ratowaniem pacjentki… wezwano policję!

Tylko dzięki determinacji matki dziewczyna szybko została przyjęta na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Wadowicach, gdzie podjęto jej leczenie.

Malwina