Strona główna » Wadowicki Uniwersytet Młodzieży – o zapomnianych geniuszach
EDUKACJA

Wadowicki Uniwersytet Młodzieży – o zapomnianych geniuszach

Tym razem nie będzie o Marii Skłodowskiej-Curie i Janie Pawle II. WCK ma nową ofertę dla uczniów szkół podstawowych od 5 do 8 klasy. Projekt WUM jest poświęcony wybitnym, ale zapomnianym Polakom. Zajęcia są darmowe. Zapisy trwają tylko do 22 września lub do wyczerpania miejsc.

Młodzież na 4-miesięcznym kursie dowie się kim byli: Ludwik Zamenhof, Marian Rejewski, Hilary Koprowski, Maksymilian Faktorowicz, Antoni Cierplikowski, Henryk Arctowski, Mieczysław Bekker, Pola Negri, Hipolit Cegielski i Kazimierz Prószyński. Poświęcone im zajęcia w kreatywny sposób przybliżą młodzieży ich dorobek.

W programie WUM jest podróżnicza gra terenowa i warsztaty: kryptologiczne, językoznawcze, podróżnicze, filmowe, charakteryzatorskie, a nawet zajęcia z robotyki. Studia zakończą się projektem prezentującym postać, która wywrze na uczestnikach największe wrażenie. Nagrodami dla studentów są książki o zapomnianych polskich geniuszach.

Wadowicki Uniwersytet Młodzieży to projekt dofinansowany przez Fundację BGK w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo”. Projekt będzie trwał od połowy września do połowy grudnia 2021 r. w wybrane poniedziałki:
16:15 – 17:45 – pierwsza grupa
18:00 – 19:30 – druga grupa

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/31682

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wadowickiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz