Strona główna » Zmarł Józef Cholewka
LUDZIE

Zmarł Józef Cholewka

Dotarła do nas smutna wiadomość. Dzisiaj w nocy zmarł Józef Cholewka, społecznik, wybitny mieszkaniec gminy Wadowice, zasłużony nie tylko dla rodzinnej Choczni i papieskich Wadowic. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu do Pana Józefa Cholewki, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach. Przeżywszy 69 lat zmarł minionej nocy.

Śp. Józef Cholewka od początku odrodzonego samorządu lokalnego, tj. od 1990 roku pełnił nieprzerwanie funkcję radnego Rady Miejskiej w Wadowicach. W tym czasie był przewodniczącym oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej oraz Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju. Pracował również w Zarządzie Miejskim gminy Wadowice w latach 1998 – 2002.

Przez długie lata był sołtysem Choczni, członkiem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP W Warszawie, członkiem Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie, wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, wiceprezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wadowicach oraz Honorowym Naczelnikiem OSP CHOCZNIA.

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.

Nade wszystko przez wszystkie lata działalności społecznej i publicznej był bardzo zaangażowany w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności, a także w pomoc organizacjom, instytucjom oraz osobom indywidualnym.

Odejście śp. Józefa na wieczną służbę, to ogromna strata nie tylko dla Jego rodziny i bliskich, ale również dla całej społeczności, w której przyszło mu żyć i dla której czynił  tyle dobrego.

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom śp. Józefa składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Ostatnie pożegnanie śp. Józefa Cholewki będzie miało miejsce w Kościele Parafialnym w Choczni w sobotę 25 września o godzinie 12.00. Msza pogrzebowa zostanie poprzedzona różańcem w intencji zmarłego o godzinie 11.30.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.
Niech przez Miłosierdzie Boże dostąpi szczęścia w Raju.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz