Strona główna » Czek dla szkoły w Łękawicy
EDUKACJA

Czek dla szkoły w Łękawicy

W Szkole Podstawowej w Łękawicy odbyło się uroczyste przekazanie dotacji przyznanej z rezerwy celowej przez Premiera Mateusza Morawieckiego dla Gminy Stryszów z przeznaczeniem na realizację zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Łękawicy”.

Symboliczny czek z rąk Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity przyjął gospodarz gminy Stryszów Wójt Szymon Duman oraz cała społeczność szkolna. W spotkaniu uczestniczyli także: Posłowie na Sejm RP Filip Kaczyński i Krzysztof Kozik, Radny Rady Powiatu Marek Ciepły, Pełnomocnik ds. Oświaty Marek Kwartnik, Przewodnicząca Rady Gminy Stryszów Magdalena Adamczyk, Kierownik GOK Małgorzata Kowalska, Naczelnik OSP Łękawica Bogdan Ryba, Radni oraz Sołtysi.

 Wojewoda Małopolski oraz zaproszeni Goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. Mówili o wadze i wielkiej potrzebie tego projektu. Podkreślono również, że gmina Stryszów sprawnie i skutecznie pozyskuje środki na potrzebne inwestycje. Wszystko to za sprawą bardzo dobrej współpracy między gminą, Urzędem Wojewódzkim oraz parlamentarzystami z naszego terenu.

Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, Wojewoda Łukasz Kmita wspólnie z Posłem Filipem Kaczyńskim wręczyli nagrody dla uczniów biorących udział w dwóch konkursach: Ekoaktywni oraz Mój Pierwszy Zielnik.

Po spotkaniu w szkole goście udali się do budynku OSP Łękawica, tam obejrzeli remizę oraz wozy strażackie. Wspólnie z przedstawicielami OSP rozmawiano o problemach i potrzebach jednostki. Panie z KGW Łękawica zaprezentowały się w strojach regionalnych oraz przygotowały słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz