Strona główna » Saperzy w Kalwarii Zebrzydowskiej
BEZPIECZEŃSTWO

Saperzy w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej podczas prac ziemnych został znaleziony niewybuch z okresu II wojny światowej. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez woskowych saperów.

Wczoraj (5 października br.), dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej  otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie miasta. O niecodziennym znalezisku poinformował pracownik firmy, w trakcie wykonywania prac ziemnych w rejonie torowiska.  Na miejsce natychmiast skierowani zostali kalwaryjscy policjanci, którzy zabezpieczyli teren.

Okazało się, że znaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej, o długości około 38 cm i średnicy około 9 cm. Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Przypominamy, że samodzielne wydobywanie czy przenoszenie niewypałów jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Policja Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz