Strona główna » Będzie petycja do ministra Adamczyka
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Będzie petycja do ministra Adamczyka

W Wadowicach zbierano podpisy pod petycją do ministra infrastruktury w sprawie budowy bezpośredniego połączenia drogowego Skawiny z Autostradą A4. Kto jeździ do Krakowa przez Skawinę, ten wie, o co chodzi.

W niedzielę, 10 października br. na płycie wadowickiego rynku zbierano podpisy mieszkańców pod petycją do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Petycja dotyczy bezpośredniego połączenia obwodnicy Skawiny z węzłem autostradowym A4.

I chociaż problem nie dotyczy bezpośrednio Wadowic, czy powiatu wadowickiego, to jednak mieszkańcy z naszego terenu odczuwają skutki braku takiego połączenie. Wszyscy, którzy do Krakowa wybierają drogę przez Skawiną

– Mieszkańcy również naszego powiatu często korzystają z tej arterii, aby dostać się do Krakowa do pracy. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie ministra infrastruktury jest w tej sprawie kluczowe – argumentują organizatorzy akcji.

W zbieranie podpisów w Wadowicach włączyli się m.in.: społecznik ze Skawiny Łukasz Kłusak oraz radni Rady Powiatu Wadowickiego Marek Gajowy oraz Sebastian Mlak. Podczas niedzielnej akcji zebrano około 300 podpisów.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz