Strona główna » Areszt dla motocyklisty, pasażerka nie żyje
WYDARZENIA

Areszt dla motocyklisty, pasażerka nie żyje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Barwałdzie Górnym. Na skutek zderzenia samochodu osobowego z motocyklem śmierć poniosła 22-letnia kobieta – pasażerka motocykla. Kierujący jednośladem był nietrzeźwy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do wypadku doszło w piątek (15 października br.) na drodze powiatowej 1705 w Barwałdzie Górnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Volkswagen. 

Na skutek tego wypadku 22-letnia pasażerka motocykla (mieszkanka powiatu wadowickiego) poniosła śmierć na miejscu. Ciało zmarłej decyzją prokuratury zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. 

Kierujący motocyklem i kierujący samochodem nie odnieśli obrażeń. Jak się okazało motocyklista był nietrzeźwy – przeprowadzone badanie wykazało u 31-latka ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Motocyklista  został zatrzymany. Po jego wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj (17 października br.),

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 (KPP WCE)

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz