Strona główna » Weekend na torach BMX i Pumptrack
SPORT I REKREACJA

Weekend na torach BMX i Pumptrack

Klub Sportowy  Aquila Wadowice organizuje Mistrzostwa Małopolski BMX w Stryszowie oraz Mistrzostwa Małopolski w PUMPTRACK w Polance Wielkiej. O szczegółach organizowanych kolarskich imprez poinformował podczas konferencji prasowej Andrzej Kramarczyk, prezes KS Aquila Wadowice.

Już w najbliższy weekend 23 oraz 24 października zostaną przeprowadzone zawody kolarskie w dwóch konkurencjach. W sobotę na mini torze BMX w Stryszowie odbędą się Mistrzostwa Małopolski BMX – jazda na czas o Puchar Wójta Gminy Stryszów Szymona Dumana. Z kolei w niedzielę na pięknym w Polance Wielkiej zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Małopolski w PUMPTRACK o Puchar Wójta gminy Polanka Wielka Grzegorza Gałgana.

Organizatorem obydwóch mistrzowskich zawodów jest Klub Sportowy Aquila Wadowice, a wyścigi umieszczone są w Kalendarzu Imprez Małopolskiego Związku Kolarskiego.

O szczegółach obu kolarskich wydarzeń poinformował prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk podczas środowej konferencji prasowej. Szef Aquili poinformował również o zamiarach organizacji dwóch zawodów rangi Pucharu Świata w tralu rowerowym, jednych zawodów dla seniorów, drugich dla młodzieży do 16-tu lat.

W Mistrzostwach Małopolski BMX – jazda na czas w Stryszowie mogą wziąć udział zawodnicy licencjonowani kategorii:
1. kobiety open (posiadający licencję Elita, Juniorka lub Juniorka Młodsza)
2. elita mężczyzn (posiadający licencję Elita lub U23 – orlik)
3. juniorzy
4. juniorzy młodsi
5. młodzicy
6. żacy i młodsi
posiadający ważne licencje kolarskie i ważne badania lekarskie (juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy są obowiązani do ich okazania) oraz posiadania odpowiedniego sprzętu: – rower BMX ze sprawnymi hamulcami, kask, pełne rękawiczki z palcami i którzy wezmą udział w obowiązkowych treningach;
oraz zawodnicy nielicencjonowani w kategoriach:
1.kategoria do 7 lat
2.kategoria 8 – 12 lat
3.kategoria 13 – 16 lat
4.kategoria ponad 17 lat
Zawodnicy nielicencjonowani mogą startować na rowerach dowolnych. Zawodnicy niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w zawodach.

Mistrzostwa Małopolski w PUMPTRACK w Polance Wielkiej tytuły mistrzów Małopolski zostaną przyznane tylko zawodnikom zrzeszonych w MZKol.  zawodach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający ważne licencje kolarskie i ważne badania lekarskie (juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy są obowiązani do ich okazania) oraz zawodnicy nielicencjonowani. Nielicencjonowani zawodnicy niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w zawodach.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz