Strona główna » Pompowali Polacy i Czesi
SPORT I REKREACJA

Pompowali Polacy i Czesi

Na nowym torze w Polance Wielkiej pompowali zawodnicy z Polski i Czech. Otwarte Mistrzostwa Małopolski zorganizowano pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego.

Klub Sportowy AQUILA Wadowice, przy współudziale Gminy Polanka Wielka, był organizatorem Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Małopolski w konkurencji pumptrack. Zawody odbyły się na nowy torze w Polance Wielkiej, a zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Polanki Wielkiej Grzegorza Gałgana. Partnerami tego kolarskiego wydarzenia były: Polska Grupa Energetyczna oraz Lasy Państwowe.

– W Polance Wielkiej trafiłem na dobrego wójta i po rozmowie, zrobiliśmy tam na nowym torze Mistrzostwa Małopolskie w kolarskiej konkurencji pumptrack. Frekwencja dopisała, dopisały media, była Telewizja Polska, była też nasza Telewizja Wadowice, przedstawiciele gazet i portali internetowych. Zawody przebiegały na wysokim poziomie – komentuje wydarzenie Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI PUMPTRACK – ITVWADOWICE

W zawodach mogli wziąć udział zarówno zawodnicy zrzeszeni, jak również niezrzeszeni, zawodnicy krajowi oraz zza granicy. Natomiast o tytuły Mistrzów Małopolski mogli walczyć tylko zawodnicy z klubów, które są zrzeszone w Małopolskim Związku Kolarskim. Na torze w Polance Wielkiej zameldowała się czołówka polskich oraz czeskich zawodników i zawodniczek.

Kolarski sezon dobiega końca, moi zawodnicy z kadry narodowej startowali w różnych zawodach, m.in. w Bradze, Brnie, Berlinie. Warto zaznaczyć, że dużo dobrych miejsc zajmują w kadrze narodowej zawodnicy z naszego klubu Aquila Wadowice. Z ostatnich inicjatyw warto wspomnieć o przygotowaniu przez nas koszulek z polskim godłem dla zagranicznych zawodników, którzy mają obywatelstwo polskie. Sami zawodnicy sygnalizowali, że biorą udział w zawodach organizowanych w krajach, w których mieszkają i chcą mieć na koszulkach godło polskie oraz polską flagę państwową. Cieszy mnie fakt, że mieszkając na obczyźnie, ci młodzi zawodnicy nie wstydzą się być Polakami – mówi Andrzej Kramarczyk.

Zobacz fotogalerię ► TUTAJ

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz