Strona główna » Lanckorona Turystycznym Skarbem Małopolski
TURYSTYKA

Lanckorona Turystycznym Skarbem Małopolski

Gmina Lanckorona zajęła II miejsce w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”!

28 października br. został rozstrzygnięty konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski”, którego organizatorem było Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych miejsc i ofert turystycznych w Małopolsce. W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” Gmina Lanckorona rywalizowała z 17 innymi kandydatami i zajęła ostatecznie II miejsce. Tak wspaniała lokata była możliwa dzięki głosom oddanym przez mieszkańców i sympatyków Gminy Lanckorona w internetowym głosowaniu oraz dzięki ocenie Kapituły Konkursowej.

Jak napisali organizatorzy konkursu: „w ramach tej kategorii brane były pod uwagę miejscowości oraz gminy odznaczające się bogatymi walorami turystycznymi. Kandydatów w tej kategorii wyróżniła wyjątkowość terenu, ciekawe dziedzictwo kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, obecność atrakcji turystycznych, dbałość o estetykę krajobrazu, propozycje udogodnień dla turystów, a także gościnność i przychylność mieszkańców względem turystów.”

Nagrodę z rąk Pani Marszałek Iwony Gibas odebrał – w zastępstwie Wójta –  Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce 28 października 2021 r. na Zamku w Oświęcimiu. Dzień później nagroda została przekazana na ręce Wójta Tadeusza Łopaty.

W ramach nagrody Gmina Lanckorona wraz z laureatami w poszczególnych kategoriach zostanie objęta zintegrowaną kampanią promocyjną, która będzie realizowana w 2022 r. przez Małopolską Organizację Turystyczną – współorganizatora konkursu.

W swoim oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej Urzędu Gminy Lanckorona Wójt Tadeusz Łopata napisał m.in.: „Pragnę podkreślić, że zdobycie przez naszą gminę II miejsca jest sukcesem nas wszystkich – mieszkańców i sympatyków naszej gminy. Dziękuję Wam, za każdy oddany głos w tegorocznym plebiscycie. Takie wyróżnienie wiele znaczy i motywuje do dalszej pracy.”

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz