Strona główna » Powiat LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA
STYL ŻYCIA

Powiat LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Powiat Wadowicki oficjalnie zainaugurował projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Włączył się również w pierwsze z działań promocyjnych – akcję pod hasłem #drzewodlaklimatu. Przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Batorego 2 zasadzono sadzonkę dębu błotnego.

Akcja #drzewodlaklimatu jest jednym z przedsięwzięć promujących działania ekologiczne w ramach projektu LIFE – EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego”. Celem projektu jest między innymi realizacja kampanii edukacyjnych w zakresie ochrony klimatu, promocja odnawialnych źródeł energii oraz szeroko zakrojone działania strategiczne na rzecz przeciwdziałania i adaptacji do skutków zmian klimatu.

Celem Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA jest pełne wdrożenie małopolskiego Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii, dofinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie we współpracy z dwudziestoma siedmioma partnerami z Polski i zagranicy. Budżet projektu to 16,4 mln EUR (ok. 70 mln zł), z czego 60 % to środki pozyskane z programu LIFE, a 35 % to środki pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt potrwa do 31 grudnia 2030 r.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz