Strona główna » Kontrowersyjny pomysł ex burmistrza
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Kontrowersyjny pomysł ex burmistrza

Fot. Archiwum

Zakaz wstępu do ośrodków zdrowia, szpitali, budynków użyteczności publicznych dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19 – to pomysł rzucony w mediach społecznościowych przez byłego burmistrza Mateusza Klinowskiego. Znany z antyszczepionkowych poglądów Dawid Herbut nazywa to obłudą!

Radny Rady Miejskiej w Wadowicach, były burmistrz tego miasta Mateusz Klinowski wpisem na fecebooku wywołał falę dyskusji na temat obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Ex burmistrz Wadowic zaproponował wprowadzenie zakazu wstępu do budynków użyteczności publicznej, w tym ośrodków zdrowia i szpitali dla osób niezaszczepionych! Dodatkowo proponuje wprowadzenie obowiązku szczepień pracowników służb publicznych i samorządowych.

– 24 tysiące nowych zakażonych, 463 zmarłych osób, prawie pół miliona osób w kwarantannie, kilkanaście tysięcy w szpitalach, 1300 pod respiratorami w kolejce po śmierć. Wszystkiego tego można było łatwo uniknąć – konsekwentnie stosując nakaz używania wysokiej klasy masek w pomieszczeniach zamkniętych, wprowadzając obowiązek szczepień. Dzisiaj padają różne rekomendacje – próby szukania nowych „zachęt” do szczepienia. Moja propozycja jest prosta i działa na wyobraźnię każdego. Nie narusza prawa do leczenia – musisz tylko znaleźć lekarza, który do Ciebie wyjdzie poza ZOZ, jeżeli chcesz się szczepić. No i jakiś prywatny szpital, gdzie nie wierzą w pandemię, albo za odpowiednią kwotę nie będą się tym przejmować. Koszt leczenia niezaszczepionych, ciężko przechodzących Covid internetowych komentariuszy sięga nawet miliona złotych. Płacimy wszyscy, a ludzie chorzy na inne choroby nie mogą doczekać się na miejsce w szpitalu – argumentuje Mateusz Klinowski.

– Domagasz się wprowadzania zakazów i nakazów. Ty taki wielki obrońca demokracji? Jesteś obłudny! Piszesz, że niezaszczepieni na covid mają płacić za leczenie ? Jako były burmistrz powinieneś wiedzieć, że oni wszyscy płacą swoimi składkami zdrowotnymi. Zapominasz o tych, którzy na przewlekłe choroby serca, nowotwory, itd. również płacą jednak przez takich jak Ty krzykaczy i całą histerie z koronawirusem zamyka się przed nimi szpitale i odmawia im planowych zabiegów na które czekali wiele miesięcy. Oczywiście wg. Ciebie receptą jest maseczka i szczepienie. Już dawno udowodniono, że maseczka nie chroni, a osoby zaszczepione i to 3 dawkami tak samo chorują, zarażają i umierają – ripostuje Dawid Herbut.