Strona główna » Chcieli przeparkować samochód. Jeden jest ranny, drugi nie żyje
WYDARZENIA

Chcieli przeparkować samochód. Jeden jest ranny, drugi nie żyje

Podczas przeparkowywania samochodu w garażu na prywatnej posesji doszło do potrącenia dwóch mężczyzn, z których jeden na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Wczoraj po godzinie 13.00 dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że na prywatnej posesji samochód wyjechał z garażu … przez frontową ścianę potrącając dwie osoby.

Na miejscu pojawili się strażacy, którzy zabezpieczali budynek garażu, ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym, a także policjanci. Ich zadaniem było ustalenie dlaczego doszło do tak nietypowego wypadku. Z uwagi na rozmiar zniszczeń na miejsce zostali również skierowani inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że trzech mężczyzn w wieku 83-84 lata próbowało przeparkować samochód typu SUV z automatyczną skrzynią biegów w murowanym garażu. Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce. W pewnym momencie silnik suv-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając uderzył w przeszkodę znajdująca się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i zwolniła hamulec. Samochód ponownie wjechał do garażu, tym razem potrącając znajdujących się wewnątrz seniorów, następnie z impetem uderzając we frontową ścianę garażu i burząc ją.

Ratownicy zabrali rannego mężczyznę do szpitala. Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy PINB. Na podstawie decyzji inspektorów nadzoru budowlanego garaż został objęty zakazem użytkowania.

Okoliczności zdarzenia badane są policję pod nadzorem prokuratora.

Niestety, w późnych godzinach wieczornych została przekazana informacja, że 84-letni mężczyzna, który został zabrany do szpitala, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Źródło: Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz