Strona główna » Za śmieci nawet 53 zł od osoby miesięcznie
GOSPODARKA

Za śmieci nawet 53 zł od osoby miesięcznie

Od nowego roku wzrosną w gminie Andrychów opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów stałych.

Większością głosów Rad Miejska w Andrychowie podniosła stawki opłat za  odbiór i zagospodarowanie odpadów stałych.

Od 1 stycznia 2022 roku miesięczna stawka opłaty od jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość będzie wynosić 26,50 zł za gospodarowanie odpadami w sposób selektywny.

Natomiast miesięczna stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość będzie wynosić 53 zł, jeżeli właściciel nieruchomości nie będzie wypełniać obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

Za prowadzenie kompostownika Rada wprowadziła ulgę w wysokości 2,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Za podwyżkami opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów stałych głosowało 11 radnych: Roman Babski, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Zofia Moskiwk, Stanisław Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek.

Przeciw podwyżkom głosowało 7 radnych: Tadeusz Bik, Jakub Guzdek, Krzysztof Kubień, Wiesław Mikołajek, Sławomir Nowak, Jacek Sordyl, Alicja Studniarz.

Od głosu wstrzymało się dwoje radnych: Józefa Kapela oraz Andrzej Powroźnik, natomiast Maciej Kobielus nie oddał w tej sprawie głosu.