Strona główna » Broń i narkotyki
BEZPIECZEŃSTWO

Broń i narkotyki

Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 41-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli nielegalnie posiadaną broń palną i znaczne ilości różnorodnych narkotyków typu marihuana, kokaina, amfetamina i mefedron.

29 listopada br. kryminalni z powiatu krakowskiego weszli do domu 41-latka, gdzie według ich ustaleń mężczyzna mógł przechowywać znaczne ilości narkotyków. Na miejscu policjanci zastali 41-latka, a w jego lokum zabezpieczyli ponad 3 kilogramy suszu marihuany, 100 gramów kokainy, przeszło 2 litry amfetaminy w płynie i kilka gramów mefedronu. Ilość i sposób zapakowania tych środków odurzających wskazywał na przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu.

Prócz narkotyków u mężczyzny policjanci znaleźli też broń palną z dwoma sztukami magazynku i amunicją, na którą, jak się okazało, nie posiadał zezwolenia.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w Prokuraturze Rejonowej usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

30 listopada br. na wniosek Prokuratury Rejonowej sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Źródło: Policja Małopolska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz