Strona główna » Charytatywny Turniej Mikołajkowy
SPORT I REKREACJA

Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Po rocznej przerwie z wielką pompą powrócił do Wadowic Turniej Mikołajkowy. W rozegranych 74 spotkaniach padło łącznie 325 bramek. I co ważne, podczas zbiórki dla Marysi i Olka uzbierano 12 tysięcy 660 zł!

Ten turniej w ciągu swojej czteroletniej historii urósł już do takiej rangi, że jak przyznają sami piłkarze, wśród których wielu gra przecież na co dzień na poziomie półprofesjonalnym, stał się dla nich najważniejszą imprezą w roku. Możemy śmiało napisać, że są to nieoficjalne Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w halówkę.

W tym roku Puchar Burmistrza Wadowic po raz pierwszy pojechał do Andrychowa. Upragnione trofeum zdobył zespół Teddy Squad z piłkarzami Beskidu Andrychów i rezerw Podbeskidzia II Bielsko Biała.

Do rozstrzygnięcia tegorocznego mistrza potrzebny był konkurs jedenastek, w którym andrychowianie pokonali pewnie zespół Wgniot-ex (dawny Carmax).

Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Mrugacz Auto Serwis, pokonując w „małym finale” 3:0 Chem-Bud Wadowice – „czarnego konia” całych rozgrywek.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego fantastyczne nagrody, ufundowane przez sponsorów:

  1. miejsce – 10 torb sportowych oraz 10 biletów do parku rozrywki EnergyLandia
  2. miejsce – 10 biletów do parku rozrywki Energylandia
  3. miejsce – 10 Voucherów na masaż

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Piotra Osieckiego (Chem-Bud Wadowice), MVP rozgrywek został Grzegorz Janiczak (Mrugacz Auto Serwis), a Królem Strzelców z dorobkiem aż 18 bramek – Patryk Drabik (Teddy Squad), który odjechał z hali w czwórce rowerem Burmistrza Wadowic!

Ale przecież nie tylko piłkarze byli bohaterami tego weekendu. W niedzielę furorę zrobił Święty Mikołaj, który wcielił się w rolę… bramkarza i bronił rzuty karne wykonywane przez dzieciaków, a dla każdego, który strzelił mu gola, a nie było to wcale trudne, miał przygotowane prezenty.

Bohaterami byli także wszyscy, którzy wrzucili pieniądze do puszki dla Marysi i Olka. Osoby, które wsparły w ten weekend  4-letnich bliźniaków, wzięły udział w konkursach, w których do wygrania były upominki przekazane przez lokalne firmy.

Źródło: UM Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz