Strona główna » Nieudany skok gangu nastolatków
BEZPIECZEŃSTWO

Nieudany skok gangu nastolatków

W jednej z galerii handlowej doszło do włamania do automatu do gier. W związku z popełnionym przestępstwem złożono w nowotarskiej komendzie formalne zawiadomienie.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Policjanci zebrali dowody, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że za sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem stoi czterech chłopców z Nowego Targu, w wieku od 12 do 16 lat.

Podczas „skoku” najstarszy z nich, 16-latek osłaniany przez 15-latka, zniszczył zamek w drzwiczkach od automatu do gier i próbował ukraść monety. Dwóch chłopców w wieku 12 i 14-lat stało „na czatach” i pilnowało, czy ktoś nie nadchodzi. Ostatecznie nie udało im się ukraść pieniędzy, bo … kasetka była pusta.

Dwóch najstarszych było dobrze znanych policjantom z Zespołu ds. Nieletnich m.in. za kradzieże. Najstarszy z grupy za swoje postępowanie i czyny karalne obecnie przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W listopadzie, materiały w sprawie usiłowania włamania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na wiek chłopców.

Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz