Strona główna » „Tulipan” zatrzymany przez policję
LUDZIE

„Tulipan” zatrzymany przez policję

Kryminalni wpadli na trop i zatrzymali 31-latka, który oszukiwał poznaną na portalu randkowym mieszkankę gminy Pcim i jej rodzinę, pożyczając od nich pieniądze na łączną kwotę opiewającą powyżej 200 tys. złotych. ,,Tulipan ” usłyszał już zarzuty oszustwa.

Myśleniccy kryminalni uzyskali informacje, że jedna z rodzin w gminie Pcim może padać ofiarą oszustwa na tzw. tulipana. 28-letnia kobieta, która poznała 31-latka z województwa mazowieckiego na jednym z portali randkowych, nie była świadoma, że oszukuje on ją i jej bliskich pożyczając od nich pieniądze.

Dopiero kiedy policjanci zdemaskowali oszusta, zaczęły wychodzić szczegóły jego działania. Pod różnymi pretekstami pożyczał od swojej partnerki i jej rodziny pieniądze. Te rzekomo potrzebne były mu na ratowanie firmy (podawał się za człowieka majętnego), problemów z Urzędem Skarbowym, policją, czy wsparcie dla chorych członków rodziny. Oszust zdobył ogromne zaufanie rodziny. Wielu jej członków pożyczało mu pieniądze – nawet wielokrotnie. Co ciekawe, w większości przypadków nie wiedzieli oni o pozostałych pożyczkach, zaciąganych u bliskich. Jednorazowe pożyczki wynosiły nawet KILKADZIESIĄT tysięcy złotych, a taki proceder trwał niemal rok. Łącznie oszust ,,pożyczył” od swojej partnerki i członków jej rodziny ponad 200 tysięcy złotych.

12 stycznia br. kryminalni zatrzymali 31-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustw i przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci sprawdzą, czy rodzina z gminy Pcim to jedyni pokrzywdzeni przez ,,Tulipana”.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz