Strona główna » Ukryty pod naczepą tira przekroczył granicę
LUDZIE

Ukryty pod naczepą tira przekroczył granicę

FOTO: SlOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali kolejnego cudzoziemca bez dokumentów potwierdzających jego tożsamość, który do Polski dotarł podróżując pod naczepą ciężarówki.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów w Pszczynie, iż ich dzielnicowy ujawnił przy drodze krajowej w Goczałkowicach-Zdrój (powiat pszczyński) młodego cudzoziemca bez dokumentów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej przeprowadzili wobec mężczyzny kontrolę legalności pobytu. W związku z tym, iż mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP został zatrzymany. Obcokrajowiec deklarował obywatelstwo Maroka. W wyniku dalszych czynności służbowych, prowadzonych w obecności tłumacza, cudzoziemcowi przedstawiono zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego.

Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat. Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał mu również decyzję zobowiązującą go do powrotu. Z kolei sąd zdecydował o  umieszczeniu podającego się za Marokańczyka mężczyzny w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz