Strona główna » Chcesz się zapisać do biblioteki? Teraz możesz zrobić to online!

Chcesz się zapisać do biblioteki? Teraz możesz zrobić to online!

Chcesz zostać czytelnikiem Wadowickiej Biblioteki Publicznej i zyskać dostęp do nowości wydawniczych, światowych bestsellerów literackich oraz dużej kolekcji ebooków i audiobooków? Teraz możesz zrobić to bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że wypełnisz formularz zapisu online!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego powiatu Wadowicka Biblioteka Publiczna uruchomiła możliwość zapisu online.  Zapis odbywa się poprzez rejestrację w Katalogu online Wadowickiej Biblioteki i zajmuje tylko chwilę:

1. Wejdź do Katalogu i kliknij w zakładkę Konto (w lewym górnym rogu).

2. Pod opcją  Zapis do biblioteki – kliknij Zarejestruj się

3.  Teraz wprowadź swój adres e-mail oraz hasło. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link weryfikacyjny, który należy kliknąć, aby móc kontynuować zapis do biblioteki. Jeśli e-mail nie dojdzie w ciągu kilku minut, prosimy sprawdzić, czy nie został on zakwalifikowany jako spam.

4. Po potwierdzeniu adresu mailowego nastąpi przekierowanie do formularza z danymi osobowymi. Uzupełnij je i…gotowe! Teraz możesz zarezerwować książki w naszym katalogu i odebrać je podczas pierwszej wizyty w Wadowickiej Bibliotece!

5. Gdy przyjdziesz odebrać zarezerwowane książki nie zapomnij zabrać dowodu osobistego!  Po sprawdzeniu twojej tożsamości otrzymasz kartę biblioteczną, dzięki której zostaniesz pełnoprawnym czytelnikiem naszej biblioteki! Będziesz mógł wówczas m.in. zwracać i zamawiać książki/audiobooki do książkomatu, wypożyczać gry planszowe oraz korzystać z baz ebooków  – Legimi i IBUK Libra!

Rejestracja osób niepełnoletnich następuje na podstawie pisemnego poręczenia rodzica lub opiekuna prawnego!

Jeśli natomiast jesteś już czytelnikiem Wadowickiej Biblioteki Publicznej i chcesz uzyskać dostęp do konta on-line, aby rezerwować książki przez internet, skontaktuj się w tym celu z biblioteką (e-mail: wypozyczalnia.biblioteka@wadowice.pl).

Więcej informacji o ofercie bibliotecznej, realizowanych projektach i zasobach bibliotecznych znajdziecie na stronie biblioteki (https://biblioteka.wadowice.pl) oraz na bibliotecznym facebook’u !