Strona główna » Licealiada na parkiecie
SPORT I REKREACJA

Licealiada na parkiecie

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano finał powiatowy Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Ze sportowej rywalizacji zwycięsko wyszły gospodynie.

W zawodach zmierzyło się ze sobą sześć drużyn ze szkół średnich z: Andrychowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze sportowej rywalizacji zwycięsko wyszły gospodynie i to one będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

– To były emocjonujące i udane zawody. Cieszy nie tylko zaangażowanie drużyn, ale i sam fakt, że po kolejnej przerwie w nauczaniu stacjonarnym, szkoły tak licznie przystąpiły do rywalizacji – podsumuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

Wyniki  końcowe
I m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej (awans do zawodów rejonowych)
II m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
III m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
IV m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
V m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
V m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Uroczystego otwarcia i zakończenia zawodów oraz wręczania pucharów i dyplomów dokonali dyrektor ZSiPO Piotr Janusiewicz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer, a także zastępca przewodniczącej Rady Rodziców w szkole Anna Krzystek.

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz