Strona główna » Znęcał się nad matką
WYDARZENIA

Znęcał się nad matką

52 – latek podejrzany o znęcanie się nad matką, po zarzutach, w asyście policjantów, musiał opuścić miejsce zamieszkania. Otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

W piątek (18.03.br.) tuż po godzinie 17,  policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Oświęcim. Awanturę miał wszcząć nietrzeźwy  52 – letni syn wobec swojej matki. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali  74 – latkę oraz nietrzeźwego agresora. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że syn stosuje wobec niej przemoc fizyczną, psychiczną oraz groźby karalne. Policjanci zatrzymali 52- latka, który został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu.
W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 52 – latek od sześciu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.  Na tej podstawie zostały podejrzanemu przedstawione zarzuty znęcania. Mając na względzie ochronę pokrzywdzonej policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.
W niedzielę (20.02.br.) przed południem zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad matką. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował policyjny dozór, natychmiastowy nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Następnie podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.

 Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej.  Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać. Swój apel o przerwanie przemocy kierują  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc.

 Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach kryzysowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej  w Oświęcimiu, znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: telefon stacjonarny 33 476 01 03;  telefon komórkowy 510 74 573; adres e-mail: wsparcie@akcja.pl

Masz problem z opanowaniem agresji

– weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie wobec najbliższych. Sprawca przemocy może zmienić swoje życie zanim trafi do zakładu karnego. Jeśli potrzebuje  do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,  w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem  agresywnego zachowania wobec innych.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz