Strona główna » Dramat w Lanckoronie. Rodzina się uratowała, ale straciła wszystko
WYDARZENIA

Dramat w Lanckoronie. Rodzina się uratowała, ale straciła wszystko

Dzisiaj w nocy spłonął doszczętnie budynek mieszkalny przy ul. Kopań w Lanckoronie. Rodzina z czwórką dzieci zdołała się uratować, jednak w pożarze straciła wszystko. Dla poszkodowanych organizowana jest pomoc.

O północy, z piątku na sobotę (25/26) marca br., wybuch pożar budynku mieszkalnego przy ul. Kopań w Lanckoronie. Ogień zajął poddasze, jednak szybko rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku mieszkalnego.

Do akcji gaśniczej zadysponowano dwa zastępy JRG Wadowice oraz zastępy OSP Lanckorona, OSP Izdebnik, OSP Jastrzębia, OSP Łaśnica, OSP Stronie oraz OSP Skawinki. Prowadzona przez strażaków akcja gaśnicza prowadzona była przez sześć godzin.

Mimo ofiarnej pracy strażaków, dom spłonął doszczętnie. Rodzina z czwórką dzieci ocalała, jednak właściciel budynku doznał poparzeń. Po udzieleniu pomocy medycznej przez Pogotowie Ratunkowe, został odwieziony do szpitala.

Nie znane są przyczyny pożaru. Okoliczności powstania tej tragedii bada policja wraz ze specjalistami od pożarnictwa.

Organizowana jest systemowa pomoc dla poszkodowanej w pożarze rodziny Państwa Burdków. Ponadto istnieje możliwość bezpośredniego wsparcia rodziny, która w pożarze straciła wszystko. W sprawie udzielenia pomocy można się bezpośrednio skontaktować z poszkodowanymi, dzwoniąc pod nr tel.: 606 286 083.

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony specjalny numer rachunku bankowego gdzie będzie można wpłacać środki na odbudowę domu dla pogorzelców. 

FOTO: OSP Lanckorona, OSP Stronie, Patryk Knapczyk

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz