Strona główna » Pertraktacje wokół Jeziora Mucharskiego
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Pertraktacje wokół Jeziora Mucharskiego

Gmina Mucharz prowadzi rozmowy z PGW Wody Polskie w sprawie zamiany działek stanowiących własność Gminy Mucharz, znajdujących się w czaszy zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie, w zamian za grunty stanowiące własność PGW Wody Polskie.

Działki, o które stara się Gmina Mucharz, to działki potrzebne do rozwoju infrastruktury sportowo turystycznej i regulacji dróg. W zakresie dróg jest już obopólna zgoda, natomiast przedmiotem dalszych negocjacji są działki przy jeziorze, które w opinii PGW Wody Polskie są niezbędne do działań statutowych. Z tym stanowiskiem Gmina Mucharz nie może się zgodzić.

W dniu 8 marca 2022 Wójt Gminy Mucharz wraz z delegacją w towarzystwie Posła Filipa Kaczyńskiego, który wspiera działania Gminy Muchar w tym zakresie, udała się do Wiceministra Infrastruktury Marka Gróbarczyka – pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej w celem poproszenia o wsparcie starań Gminy w przedmiotowej zamianie. Po omówieniu zagadnienia Minister Gróbarczyk wyraził chęć pomocy w celu załatwienia sprawy.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz