Strona główna » Okno papieskie w stronę umęczonej Ukrainy
RELIGIE

Okno papieskie w stronę umęczonej Ukrainy

2 kwietnia minęło 17 lat od śmierci św. Jana Pawła II. W tym wyjątkowym dniu wierni zebrali się pod Oknem Papieskim, by uczcić pamięć papieża i wspólnie błagać miłosiernego Boga o pokój.

Po wspólnej modlitwie głos zabrał kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. Grzegorz Kotala. Stwierdził, że Okno Papieskie jest szczególnie skierowane na Wschód: na umęczoną Ukrainę, a także na zatwardziałe serca tych, którzy wywołali wojnę. Wyraził wdzięczność wszystkim obecnym za wspólną modlitwę. Podkreślił, że wśród zebranych znajdują się także siostry i bracia z Ukrainy. Zaprosił ich do poznania osoby św. Jana Pawła II, jego nauczania i miejsc, z którymi był związany. – Czujcie się między nami dobrze, mając tego samego patrona, co my: św. Jana Pawła II – podkreślił i udzielił zebranym kapłańskiego błogosławieństwa.

Czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II jest tradycją, zapoczątkowaną w dniu, gdy papież odszedł do Domu Ojca. 2 kwietnia wierni spotykają się wieczorem na wspólnej modlitwie przy ul. Franciszkańskiej 3, by uczcić pamięć Ojca Świętego. Hasłem przewodnim wydarzenia były słowa zaczerpnięte z Modlitwy o dar pokoju św. Jana Pawła II: „Twoją wolą jest pokój”.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz