Strona główna » Zarobiła mandat 1500 zł i 10 punktów karnych
BEZPIECZEŃSTWO

Zarobiła mandat 1500 zł i 10 punktów karnych

W powiecie wadowickim 33-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Pomimo wzrostu kar za przekroczenie dopuszczalnej prędkości nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kilka dni temu, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą bmw, która w Izdebniku jechała z prędkością 105 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Tym samym kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 55km/h. 33-letnia mieszkanka Krakowa za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policja przypomina, że kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy, osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz