Strona główna » Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję
BEZPIECZEŃSTWO

Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję

Mieszkanka gminy Andrychów, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, wsiadła za kierownicę swojego samochodu i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na terenie gminy Andrychów. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca citroenem, na łuku drogi, zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie doszło do  czołowego zderzenia z oplem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 27-letnia kobieta siedząca za kierownicą citroena miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkance gminy Andrychów zostało zatrzymane prawo jazdy, wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo tj. jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości, prędkości oraz własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz