Strona główna » 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej powiększyła swoje szeregi
BEZPIECZEŃSTWO

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej powiększyła swoje szeregi

02.04.2022 Chrzanów 11 MBOT Przysięga wojskowa żołnierzy 11 MBOT Fot. DWOT

64 żołnierzy złożyło uroczyste ślubowanie, wstępując w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek”. W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Braterstwo, tradycja, odwaga, poszanowanie wartości – to cechy, które dla „Terytorialsów” stanowią drogowskaz wyznaczający nie tylko działania podczas służby, ale także każdą aktywność zawodową i prywatną. Życzę wszystkim, którzy dzisiaj wstąpili w szeregi WOT-u, aby ten drogowskaz zawsze był dla Was źródłem siły, a podążanie za nim było powodem do dumy i satysfakcji – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

02.04.2022 Chrzanów 11 MBOT Przysięga wojskowa żołnierzy 11 MBOT Fot. DWOT

Wojska Obrony Terytorialnej stanowią obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych, jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej. Powołane zostały w 2017 r. Obecnie liczą 33 000 żołnierzy.

Wiele córek i synów Rzeczypospolitej w Małopolskiej Brygadzie składało swoją przysięgę, ale jeszcze nikt w historii Brygady nie składał przysięgi w tak trudnym czasie jak teraz, kiedy w każdym dniu, widzimy w mediach straszne informacje jakie dochodzą od naszych wschodnich sąsiadów. Mundur, który noszą Żołnierze na sobie ma długą tradycję, sięgającą czasów wojów Mieszka I, rycerzy Bolesława Chrobrego i żołnierzy I Rzeczpospolitej, którzy zawsze walczyli o wolność Polski i Polaków – mówi płk Marcin Siudziński, dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

02.04.2022 Chrzanów 11 MBOT Przysięga wojskowa żołnierzy 11 MBOT Fot. DWOT

Wydarzenie było okazją do wręczenia wyróżnień  najlepszym żołnierzom. Uroczystość uświetnił także pokaz sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków oraz innych służb mundurowych i stowarzyszeń. Nie zabrakło również tradycyjnej wojskowej grochówki.

Foto: 11 MBOT

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz