Strona główna » Pszczelarska sobota w Andrychowie
STYL ŻYCIA

Pszczelarska sobota w Andrychowie

Do Andrychowa zjechali pszczelarze oraz sympatycy pszczelarstwa, którzy wzięli udział w konferencji Moja kombinacyjna gospodarka pasieczna.

W sobotę, 9 kwietnia br. na zaproszenie Beskidzkiego Związku Pszczelarzy BARTNIK, Koła Pszczelarzy w Andrychowie oraz firmy Babik-Sabat do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie zjechały osoby, którym bliska jest tematyka pszczelarstwa.

Pszczelarskie spotkanie w Andrychowie prowadził były prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, a zarazem obecny radny Rady Powiatu w Wadowicach Tadeusz Sabat, a zorganizowaną podczas  spotkania konferencję otworzył uznany pszczelarz z Czech Miroslav Sedláček. Tematem konferencji była kombinacyjna gospodarka pasieczna.

W liście skierowanym na ręce organizatorów wydarzenia, starosta Eugeniusz Kurdas podziękował pszczelarzom za ich zamiłowanie do hodowli pszczół, które jest ważnym elementem osobistych historii wielu rodzin z terenu naszego powiatu oraz całego Podbeskidzia. Życzył także, aby ta pasja przynosiła pszczelarzom i ich rodzinom jak najwięcej dobra i radości.

Wśród uczestników spotkania sporym zainteresowaniem cieszyły się pszczelarskie stoiska firmy BABIK-SABAT oraz  Gospodarstwa Pszczelarskiego KUBIK.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz