Strona główna » Hosanna Synowi Dawidowemu!
RELIGIE

Hosanna Synowi Dawidowemu!

Procesja z palmami i uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Gracjana Kubicy OFM, kustosza sanktuarium, rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Popołudniu odbyły się pierwsze sceny Misterium Męki Pańskiej: Wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy i Wypędzenie przekupniów ze świątyni.

 Licznie zgromadzeni pielgrzymi uczestniczyli w poświęceniu palm przy kaplicy św. Rafała. Podczas celebracji Mszy świętej w bazylice, odśpiewano Mękę Pańską. Kustosz sanktuarium przywitał wszystkich wiernych przybyłych do sanktuarium.
– Cieszę się, że jesteśmy ponownie razem w tak licznym gronie. To wielka radość, bo Kalwaria bez pielgrzymów jest smutna – mówił ojciec Gracjan. Szczególne słowa powitania skierował w stronę o. Konrada Cholewy OFM, Definitora Generalnego Zakonu oraz o. Teofila Czarniaka OFM, Ministra Prowincjalnego. Kustosz zwrócił się także do Przewodników Kalwaryjskich i wszystkich zebranych Pielgrzymów.

   
Po dwóch latach przerwy, o godzinie 15.00 zainaugurowano Misterium Męki Pańskiej. Tradycyjnie rozpoczęła je scena wjazdu Chrystusa na osiołku do Jerozolimy, a następnie przepędzenie przekupniów ze świątyni i przebaczenie cudzołożnicy.

1mmpnp0944

Zdjęcie 1 z 20

Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium
tekst: o. Tarsycjusz Bukowski OFM
fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz