Strona główna » Złodzieje kabli
BEZPIECZEŃSTWO

Złodzieje kabli

18 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymali informację o zniszczonym mieniu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Suchej Beskidzkiej. Sprawcy odcięli instalację elektryczną, oświetlającą parking samochodowy. Straty oszacowano na 2 tys. złotych.

Kilka dni później, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu instalacji elektrycznej. Z remontowanej linii kolejowej dokonano kradzieży przewodów elektrycznych przy czym sprawcy uszkodzili czujniki trakcyjne, o bardzo dużej wartości. Przedstawiciele kolei wycenili łączne straty na kwotę ponad 26 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego suskiej komendy po zebraniu informacji ustalili sprawcę uszkodzenia mienia kolejowego. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który miał na sumieniu uszkodzenie mienia kolejowego, a także jak się okazało instalacji elektrycznej sklepu wielkopowierzchniowego. Jak ustalili policjanci podczas uszkodzenia linii elektrycznej oświetlenia parkingu, pomagał mu znajomy 39-latek.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i będą odpowiadać za przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Źródło: Policja Małopolska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz