Strona główna » Pożoga w Kętach
WYDARZENIA

Pożoga w Kętach

Ogromny pożar hali magazynowej wypełnionej belami i paletami z papierem w Kętach opanowany. Rozwój pożaru był bardzo dynamiczny. Nie ma osób rannych. Trwa dogaszanie pożogi.  W akcji gaśniczej brało udział 150 strażaków z 34 jednostek z Małopolski i Śląska.

W poniedziałek, 11 kwietnia br. doszło do ogromnego pożaru w Kętach. Ogień pojawił się w wypełnionej belami i paletami z papierem hali magazynowej przy ul. Partyzantów. Do akcji gaśniczej zadysponowano liczne jednostki straży pożarnych z województwa małopolskiego, w tym z powiatów:  oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego oraz z województwa śląskiego.

Ze względu na składowanie materiałów łatwopalnych, pożar rozwijał się dynamicznie o szybko ogarnął całą jednokondygnacyjną halę o konstrukcji stalowej.  Działania gaśnicze prowadzone były całą noc. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej zawalił się dach płonącej hali magazynowej.

Dzisiaj ok. godz. 7.00 rano pożar został opanowany. Strażacy zdołali uratować sąsiednią halę produkcyjną. Trwa dogaszanie pożogi, przegrzebywanie sprzętem rumowiska, usuwana jest blacha z poszycia dachowego. W akcji gaśniczej uczestniczyło 150 strażaków z 34 jednostek. Nikt ze strażaków oraz z osób postronnych nie został poszkodowany. Oprócz wozów ratowniczo-gaśniczych zadysponowano dwa ciężkie samochody gaśnicze ze znacznym zapasem wody.

FOTO: KW PSP w Krakowie

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz