Strona główna » Trwa ustalanie przyczyn pożaru hali magazynowej
BEZPIECZEŃSTWO

Trwa ustalanie przyczyn pożaru hali magazynowej

Wczoraj (11.04.br.) tuż przed godziną 21, w Kętach doszło do dużego pożaru w jednej z hal magazynowych. W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyło ponad 150 strażaków z powiatu oświęcimskiego, wadowickiego oraz chrzanowskiego, a także kilka policyjnych patroli. Na miejsce skierowano również pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.

Zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa w obrębie miejsca zdarzenia oraz w ruchu drogowym. Mundurowi zablokowali ulice prowadzące do miejsca akcji gaśniczej, tak aby wozy straży pożarnej mogły jak najszybciej i bez przeszkód dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Niezwykle trudna akcja gaśnicza hali magazynowej o powierzchni ponad 1000 m2  była prowadzona do godziny 7 rano. Przez następne kilka godzin trwało dogaszanie. Przeprowadzone działania służb zapobiegły rozprzestrzenieniu się ognia na budynek produkcyjny, a przez to ograniczenie strat.

Policjanci pionu kryminalnego wstępnie ustalili, że spaleniu uległy składowane w hali bele ze sprasowanym papierem, a także maszyny i sprzęt należące do kilku firm. Wartość strat oraz przypuszczalna przyczyna pożaru nie zostały jeszcze określone. Przyczyny pożaru zostaną ustalone w toku dalszego postępowania, pomoce będą w tym zakresie wyniki oględziny  z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa zaplanowane w najbliższym czasie.

Źródło: KPP Oświęcim

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz